Šátek je symbol elegantního doplňku

Jak zdůraznit svou osobnost pomocí šátku.

Šatník každé ženy i muže by měl obsahovat alespoň jeden šátek. Jedna slavná módní redaktorka tvrdí, že než odejdete z domu, je nutné si tento elegantní doplněk zavázat kolem krku. Dodá vám tolik elegance, že se na sebe ani nemusíte ani dívat do zrcadla. Je to prostě tak, že nabídka je tak obrovská, jak obrovská je poptávka.

 

Elegantní doplněk šátek mezi jiným byl použitý k zamaskování zánětu na ruce slavné herečky a později princezny Grace Kelly, kterou paparazi nafotili na luxusní jachtě Aristotela Onassise v roce 1959. Na druhé straně kanálu La Manche přibližně ve stejné době, šátek měla na sobě její výsost královně Alžběta, když pózovala pro portrét, který měl být zvěčněn na poštovní známce.

Slavná Herečka Audrey Hepburn nosila na svých dlouhých procházkách šátek. Ať už jako elegantní módní doplněk, či z nutnosti, splnil vždy šátek dokonale svou roli.

Celý bílý šátek použila o několik let později i herečka Sharon Stone a to za zcela jiným účelem a ne zrovna elegantním. Jako Catherine Tammelová použila šátek k znehybnění rockové hvězdy v jedné morbidní sexuální hře předtím, než ho zavraždila sekáčkem na maso.

A bez bílého šátku se neobešla proradná Miranda z filmu Ďábel nosí Pradu (2006), která šátek nosila jako fetiš a byla na něm závislá.

 

Slovo šátek nám trochu zavání starou pannou, ale název elegantní doplněk slovo šátek povýší jako ikonu a legendu módy.

Sbohem a šáteček - Vítězslav Nezval a jeho slavná báseň. I zde se stává šátek symbolem něčeho mystického a osudového.