DOPŘEJTE SVÝM KOŽENÝM VĚCEM TU SPRÁVNOU PÉČI

Jak správně pečovat o kožené věci. Kdy dát přednost kabelce ze syntetické kůže před koženou kabelkou. Návod na čištění kůže.

Dopřejte svým koženým věcem tu správnou péči

 

Kožené věci jsou krásné, kvalitní, a pokud se o ně staráme, vydrží nám ve stejném provedení i několik let. Zde je ale kámen úrazu mnoha majitelů kožených bot, kabelek nebo oblečení. Jak o kůži správně pečovat?

Vlastnosti přírodního materiálu neskryjete

Struktura přírodní kůže je lehce nerovnoměrná, občas lze ve světlejších barvách vidět jizvičky nebo vrásky. Je pružná a pórovitá, díky tomu do sebe dokáže nasáknout nejen vodu, ale také různé nečistoty. I to, že kůže dokáže „dýchat“ ale patří k neodolatelnosti tohoto trvanlivého materiálu v módním průmyslu. Správným používáním a preventivní ochranou můžete právě tyto vlastnosti eliminovat. Stačí dodržovat několik zásad.

Impregnujte - Vyživujte – Čistěte

Impregnace je kvůli vlivům okolí nezbytnou záležitostí, pokud chcete, aby vaše boty nebo kožená kabelka nenasakovala vlhkost nebo nečistoty z okolí. Impregance totiž tvoří bariéru, která zamezuje poškození a zanesení pórů materiálu. Impregnace se doporučuje užít již před prvním použitím, a protože tato bariéra není trvalá, opakujte ji vždy s jakýmkoliv čištěním.

Vyživovací procedury, které udržují v pořádku kolagenová vlákna kůže, už částečně obsahuje impregnace. Pokud to ale myslíte s péčí o svůj módní doplněk vážně, budete potřebovat ještě vyživující krém. Speciální kategorií ve světě kožených výrobků, jsou poté kabelky. Pokud se chcete dozvědět, jak správně pečovat o koženou kabelku, nenechte si ujít tento článek na specializovaném módním webu elegantnidoplnky.cz

 

Pravidelné mechanické čistění je pak jen dalším logickým krokem v péči o vaše kožené výrobky. Nečistoty z kůže odstraňujte pokud možno ihned. Vhodným nástrojem (pokud jsou boty již naimpregnovány) je pouze vlhký hadřík. Další alternativou jsou také speciální vyživující pěny, které vás nejen zbaví nečistot, ale také kůži vyživují.

Dále jsme si pro vás připravili pár jednoduchých pravidel, díky kterým lze také výrazně prodloužit životnost kůže:

  • Kožené věci sušte pouze při pokojové teplotě

  • Na ošetření používejte pouze kvalitní přípravky, nikdy ne mýdlo nebo prostředky na nádobí/úklid

  • Při větším poškození nebo velké nečistotě svěřte své doplňky do rukou odborníka

  • U kožené kabelky nebo bundy se vyhněte krémům na obuv

  • Při delším skladování si dejte pozor na nepřirozenou deformaci kůže

 

 

Kůže je krásný přírodní materiál a byla by škoda si své nové boty, bundu nebo koženou kabelku zbytečně zničit. Stačí dodržovat výše zmíněné zásady a můžete si tento elegantní materiál užívat po mnoho let. Možnou alternativou je pak využít kvalitních syntetických kůží.