MÓDA NA CESTÁCH: Aneb, jak zabalit příruční zavazadlo

Znáte to. Chystáte se letadlem na kratší dovču nebo větší výlet (je na vás jak si to nazvete). Proč taky ne, když letenky nízkonákladových společností jsou tak dostupné. Má to ale jeden malý háček – s sebou si můžete vzít jen jedno příruční zavazadlo s rozměry maximálně 55x40x20 cm. A dámy, co si budeme nalhávat, do toho se prostě mnoho módních kousků nevejde. A to nepočítáme kosmetiku a další každodenně nezbytné věci.

Připravili jsme si tedy pro vás pár tipů, jak a co si takto úsporně zabalit, abyste splnila limity přepravních společností, ale zároveň měla to základní oblečení a módní doplňky s sebou!

Pořádně se oblečte!

A teď nemyslíme, že venku bude zima. Myslíme to tak, že většinu svého šatníku si povezete již na sobě. Není jediný důvod proč si rozměrnějším oblečením, jako jsou bundy rifle nebo boty ubírat cenné místo ve vašem batohu nebo tašce. I kdyby při vašem odletu panovaly tropické teploty, věřte, že tu chvilku, než projdete letištní kontrolou, to prostě vydržíte!

Po pár minutách už si zase můžete odložit a neřešit nic. Vaše příruční zavazadlo se pak dá využít na spoustu dalších věcí. Obvykle je to totiž boj o každý gram váhy a centimetry krychlové objemu.

 

Kabelka může být zdarma!

Tradiční letecké společnosti, ale i některé nízkonákladové pak nejčastěji dovolují si k příručnímu zavazadlu vzít také jeden dodatečný předmět – tašku s notebookem, fotoaparát anebo dámskou kabelku či aktovku!

A to je skvělá zpráva, protože právě elegantní menší kabelku během svého pobytu určitě oceníte, a to nejen z praktického hlediska, ale také z toho estetického. Kdo by se přece chtěl Miláně, městě módy, procházet bez své oblíbené kabelky?

Kabelkou tak vyřešíte i většinu dokladů a menší kosmetiky. Opět tak získáváte v příručním zavazadle více místa na oblečení!

 

Pozor na kosmetiku!

Je pochopitelné, že na palubě letadla se nesmí objevit žádné hořlaviny nebo výbušniny. To ale například antiperspiranty jsou. Dále pak odličovadla na bázi alkoholu nebo dokonce obranný pepřový sprej.

A tím se dostáváme i k restrikcím ohledně tekutin (voňavek, toaletních vod), které musí být pouze v originálních baleních a jejich objem nesmí přesahovat 100 ml. Měly by být vždy v igelitovém sáčku a na vyžádání ukázány ostraze letiště. Může to znít zvláštně, ale oficiálně za tekutiny se v tomto případě považuje i veškerá kosmetika včetně krémů, deodorantů, sprejů na vlasy, řasenek či rtěnek. Celkový objem, co máte u sebe, pak obvykle nesmí přesáhnout jeden litr. Každé aerolinky ale k těmto restrikcím přistupují po svém a podle našich zkušeností i na každém letišti.

Může se tak stát, že co vám na jednom letišti bez problémů projde, na jiném ne. I proto, pokud plánujeme v zahraničí nákup kosmetiky, je dobré dopředu si zjistit zkušenosti ostatních zákzaníků.

 

Využijte prostor na maximum, ale…

Ačkoliv mnoho testů na internetu dokazuje, že do příručního zavazadla se toho dá naskládat opravdu hodně, například jednoduchý šatník až na 11 dní, vždy přemýšlejte, co vám skutečně nesmí chybět a co vám zaručí nejen pohodlí, ale také pár těch obdivných pohledů. Proto přece oblečení a módní doplňky nosíme ne?

Myslete také na to, že z výletu si budete chtít přivést nějakou památku, nebo dárky. Ať už to bude vkusný šátek nebo jen místní hand-made peněženka, opět ji budete muset nějak dovést. Nechte si tedy vždy nějakou tu rezervu na případné nákupy módního oblečení a dárků.

 

Když to myslíte opravdu vážně

Pokud to ale s využitím prostoru myslíte opravdu vážně, pak doporučujeme zhlédnout toto video, které vám ukáže jak si zabalit EXTRA efektivně!

 

 

Přejeme příjemný let a mnoho módních zážitků na vašich cestách!

Tags: