Objevte svůj vlastní styl

Dnes pro vás máme otázku, na níž je odpovědět těžší, než se může na první pohled zdát. A tato otázka zní – Jaký je váš styl? Oblékáte se tak, abyste naplno vyjádřila svoji osobnost a to, jaká jste, nebo spíše podléháte módním trendům a tomu, co nosí ostatní?

Bulvární časopisy, internetové magazíny nebo módní přehlídky. Tam všude se můžete dozvědět o nejnovějších trendech a každý den se inspirovat, jak vyladit váš pracovní oděv vkusnou kabelkou nebo šátkem. Ale nezapomeňte, stačí se inspirovat, nemusíte slepě následovat vše, co vám kdo řekne. Důležité je to, abyste si oblékla, co se vám skutečně líbí, vyjadřuje vaši osobnost nebo aktuální náladu a především - co je vám pohodlné. Ne to, co ostatní říkají, že si máte obléct.

V konečném důsledku to totiž nebude nejnovější módní trend (ten budou následovat všichni ostatní), ale právě vaše volba a styl, který vás odliší a pomůže zaujmout.

 

Jak si ujasnit svůj styl?

Koukejte po ostatních – je to inspirující! Zjistíte, co se vám líbí a co naopak ne.

Pokládejte si otázky – Opravdu bych chtěla tuhle elegantní malou kabelku, nebo lépe využiji tu, do které se mi vejdou i pracovní věci?

Dejte prostor představivosti – Stoupněte si před zrcadlo klidně v pyžamu a ranním „rozcuchem“. Vidět byste ale měla to, jak byste dnes ideálně chtěla vyrazit ven.

Drahé = Nejlepší? - Nemusí to tak být. I krásné kvalitní kabelky se dají pořídit za příjemné ceny.

Sebevědomí – To že nás ostatní dlouze hodnotí a kritizují je jen mýtus v naší hlavě. Netrapte se tedy tím, co si o vás ostatní myslí a myslete především na to, co si o sobě myslíte vy!

Jste jeden celek – Nejsou to jen nádherné nové šaty, co vám zaručí úspěch. Je třeba k nim vybrat také vhodné módní doplňky, jako šátek, psaníčko nebo elegantní peněženku, která teprve dotvoří celkový efekt.

 

Vždy dejte přednost tomu, jak se cítíte – vaše kamarádky se mohou nad novou kabelkou nebo botami přímo rozplývat, ale pokud se v nich necítíte 100% dobře a máte jen sebemenší pochybnost. Hledejte dál.

 

Náš život i jeho různé fáze jsou rozhodně rozmanité a velmi často nás samotné překvapí. I váš styl tak nezůstane stále stejný a čas od času bude prostě potřeba věnovat tomu nějaký ten čas a najít opět to „svoje“.

Ale pamatujte, stačí jen poslouchat své pocity. Pak už to je jen trocha vkusu, citu pro barvy a elegantní outfit může být na světě! Pokud si stále nejste jistá, nebojte se zeptat vašeho nejbližšího okolí a přátel, oni vás znají a určitě dobře poradí, co vám bude dobře sedět a slušet. Někdy to je změna radikální, někdy stačí pouze obměnit kabelku nebo jiný módní doplněk. Ale pamatujte, volba je pouze na vás!

Ať už je vás styl a osobnost jakákoliv, nebojte se to dát najevo. Přejeme Vám, ať se cítíte především sama sebou.

 

Tags: